Moti i keq, zhbllokohet aksi rrugor Lezhë-Milot

basha 1 1 1100x620

Pas më shumë se 14-orësh është zhbllokuar më në fund aksi rrugor Lezhë-Milot, qarkullimi në të cilin u ndërpre për shkak të stuhisë së borës.

Dhjetëra pasagjerë të një autobusi dhe makina të tjera e kaluan natën në acar dhe askush nuk iu shkon për ndihmë me ujë apo ushqime.

Vendi është përfshirë nga një valë reshjesh dëbore që ka vështirësuar së tepërmi qarkullimin e shumë akseve rrugore, jo vetëm në veri.