Mbappe leksion Barcelonës, PSG dhe Liverpool me një këmbë në raundin tjetër

c3593b92990e0ffd2ef1224d7b2bad0ao2 1100x620

Ndonëse me mungesa të shumta Paris Saint Germain i ka dhënë një leksion të vërtetë futbolli Barcelonës në fushën e saj në fazën e 1/8 të Champions League duke fituar me rezultatin 1-4.

Ishin pa yllin brazilian Neymar dhe argjentinasin Di Maria, por Kylian Mbappe mori rolin e drejtuesit dhe shënoi 3 herë në portën e katalanasve.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me një penallti të Messit në minutën e 27. 5 minuta më vonë vjen goli i parë i Mbappe që barazon rezultatin.

20 minuta nga fillimi i pjesës së dytë vjen dhe goli tjetër për Mbappe. Katalanasit ishin të pafuqishëm dhe lanë shumë hapësira në mbrojtje, gjë që u shfrytëzua nga Kean që çoi shifrat në 1-3.

Pak para përfundimit të kohës së rregullt, një kundërsulm i miqve solli dhe golin e katërt për francezët dhe të 3-in personal të Mbappe që erdhi me një goditje nga jashtë zonës.

Në ndeshjen tjetër të kësaj mbrëmje Liverpool fitoi 0-2 ndaj Leipzig në një ndeshje që u luajt në Hungari.

Me këto rezultate Liverpool dhe PSG janë me një këmbë në çerekfinale të kompeticionit më të rëndësishëm për klube.

  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4: Aksioni i socialistëve para zgjedhjeve të 25 prillit
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4: Aksioni i socialistëve para zgjedhjeve të 25 prillit
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në Absolut 4: Damian Gjiknuri, Afrim Krasniqi
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në Absolut 4: Redi Shehu dhe Aristir Lumezi
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: Qytetarët e ndjenjë përditë se çfarë ka bërë Partia Socialiste
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: Qytetarët janë mirëkuptues edhe për gjërat që nuk janë realizuar
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: Njerëzit thonë “Basha, djalë i mirë, por që fle gjumë...”
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: Jemi një tren në lëvizje dhe nuk mund të ndalen
  • LAJMI I FUNDIT | Shehu: Zgjedhjet e 25 prillit janë jo normale, sepse kërkohet një mandat i tretë
  • LAJMI I FUNDIT | Shehu: PS s’duhet të krahasohet me PD, por me atë që ka bërë në 2 mandate