Nis vaksinimi në Shkodër, Manastirliu: Pas mjekëve edhe të moshuarit

Ka nisur sot në Shkodër procesi i vaksinimit për mjekët infermierët dhe të moshuarit. I pari që bëri vaksinën anti-covid ishte drejtori i spitalit të Shkodrës, Ardian Dajti, për të vijuar me mjekët dhe infermierët e tjerë dhe më pas në azilin e të moshuarve. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi se sot do të kryhen 150 vaksinimet e para dhe do të rritet në ditët në vijim

“Sot, fillojmë vaksinimin e përqëndruar në Shkodër, kemi organizuar fillimin e vaksinimit për mjekët e infermierët dhe pavijonin Covid që tashmë është hapur në Shkodër dhe Durrës. 150 vaksinimet e para në ditët e ardhshme do të rriten dhe gjithashtu do jemi dhe në azilin e Shkodrës, procedura në bazë të listës emërore për mjekët dhe sistemin që lidhet në kohë reale se kush vaksinohet. Vaksinatorët janë të trajnuar. Drejtori i Spitalit Rajonal nis i pari, për të dhënë shembullin dhe më pas vijnë mjekët e spitalit të Lezhës dhe do jemi edhe te shtëpia e të moshurave në Shkodër”.

Në nisje të procesit të vaksinimit në Shkodër përveç ministres Manastirliu ishte i pranishëm edhe kryeministri Rama.

  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Rama, zgjedhje populiste me zonjat në krye të listave
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Gratë kryesuese të listave, pjesë e "show"-t të Ramës
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Ditët në vazhdim do të analizojmë emrat e rinj
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Rama, Basha dhe Kryemadhi, liderë të konsumuar
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Aleanca për Ndryshim nuk paska shumë ndryshime
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Dervishi: PD po paguan faturën e lënies së mandateve