“Nuk ndihet mirë”, princi Philipp transportohet në spital

Philip Elisabeth mbreteresha 1100x620

Princi Philip i Edimburgut, bashkëshorti i mbretëreshës së Britanisë së Madhe, është transportuar në spital pas një seri shqetësimesh ende të papërcaktuara.

Lajmin e ka pohuar vetë Buckingam Palace, që specifikoi se babai i princit Charles ndodhet në spitalin Edward VII në Londër, dhe pritet të rrijë disa ditë në atë strukturë.

Philipp, tashmë 99-vjeçar, prej kohësh është tërhequr nga ceremonitë zyrtare, duke i deleguar rolin nipit të tij William në pjesën më të madhe të rasteve.  

  • LAJMI I FUNDIT | "Absolut 4": Sfida e Jozefina Topallit!
  • LAJMI I FUNDIT | E ftuar në "Absolut 4": Jozefina Topalli, kryetare e Lëvizjes për Ndryshim
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Gjergji Vurmo, analist, IDM Albania; Edlira Gjoni, pedagoge Komunikimi
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Është sfidë e madhe, sfidat nuk janë kurrë të lehta
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Lëvizja për Ndryshim, thirrje drejt kurajës së njerëzve
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli do ta bëjë faktor ndryshimi Lëvizjen për Ndryshim
  • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli, fillimi i rënies së sundimit të tre kryetarëve