Humb ndjenjat kryevaksinuesi në Vlorë, dyshohet për infarkt

vlore 5 1100x620

Gjatë nisjes së procesit të vaksinimit në qytetin e Vlorës, kryevaksinuesi Piro Bregaj, është ndjerë keq dhe ka humbur ndjenjat. Nga të dhënat paraprake, dyshohet për infarkt. Ai është transportuar në spitalin e Vlorës.

Mëngjesin e sotëm, ka nisur procesi i vaksinimit në Vlorë. Bëhet fjalë për 1500 doza dhe 7450 persona që do të vaksinohen, janë stafe mjekësore. Pritet që të marrë pjesë edhe kryeministri Rama. Ndërkohë, edhe spitali i Vlorës i shtohet strukturës së trajnimit të covid.