Sulmohet autobusi me turistë shqiptarë në Malin e Zi

bus 1100x620

Është sulmuar me gurë në Berane të Malit të Zi autobusi me turistë shqiptarë që kishin shkuar për ski në Kolashin.

Sipas televizionit publik të Malit të Zi, autobusi i përket agjencisë “Gjafa Tours” dhe policia është duke u marrë me rastin. Nuk është bërë e ditur nëse ka të lënduar. Ndërkohë që burime për A2 CNN, bëjnë me dije se pjesa më e madhe e turistëve janë nga Peja, Kosovë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme, dhe menjëherë pas njoftimit Policia malazeze ka mbërritur në vendin e ngjarjes.