19 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi ne maqedonine e veriut 1100x620

Maqedonia e Veriut raportoi 19 viktima nga COVID-19 dhe 415 të infektuar të tjerë në 24 orët e fundit, por autoritetet njoftoi se 6 nga viktima kanë ndërruar jetë në dhjetor, por nuk ishte raportuar më herët në buletinet ditore.

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë të ditur se gjatë ditës së fundit u kryen 2549 testime ndërsa  224 persona e fituan betejën me virusin.

Në Maqedoninë e Veriut deri më tani me COVID-19 janë diagnostikuar 98.584 persona dhe prej tyre 3.037 kanë humbur jetën, 89.022 janë shëruar, ndërsa raste aktive janë 6.525 persona.

 • LAJMI I FUNDIT | "Absolut 4": Sfida e Jozefina Topallit!
 • LAJMI I FUNDIT | E ftuar në "Absolut 4": Jozefina Topalli, kryetare e Lëvizjes për Ndryshim
 • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Gjergji Vurmo, analist, IDM Albania; Edlira Gjoni, pedagoge Komunikimi
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Është sfidë e madhe, sfidat nuk janë kurrë të lehta
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli në “Absolut 4”: Lëvizja për Ndryshim, thirrje drejt kurajës së njerëzve
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli do ta bëjë faktor ndryshimi Lëvizjen për Ndryshim
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: 25 prilli, fillimi i rënies së sundimit të tre kryetarëve
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Jetën time më të gjatë në politik e kam në opozitë
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Mua më pëlqen opozitarizmi, në shpirt jam rebele
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: Kurrë nuk do t’i kisha djegur mandatet
 • LAJMI I FUNDIT | Topalli: As sondazhet e veta nuk e çojnë askund PD-në