Halaand e bën edhe këtë!

Untitled collage 2021 02 20T193712.589 1100x620

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Halaand ka shënuar një gol të hatashëm në ndeshjen e radhës në Bundesliga përballë Schalke 04.

Futbollisti norvegjez duket i rilindur që pas ndeshjes në Champions League përballë Sevilla dhe këtë gjë e tregoi dhe në minutën e 45 në ndaj Schalke ku realizoi një gol fluturimthi në gjysmëroveshatë pas një krosimi perfekt nga Sancho.