Parashikimi i motit: 20 shkurt 2021

parashikimi i motit foto e madhe 1100x620

Kthjellime e vranësira të shpeshta do ndërrojnë vendet me njëra tjetrën gjatë gjithë ditës së sotme, duke krijuar mundësi për shira të pakët në zona të izoluara, kryesisht në veri.

Temperaturat janë rritur lehtë gjatë mëngjesit të sotëm por mesdita nuk sjell ndryshime në vlerat termike. Vlerat minale dhe maksimale në territor luhaten nga -2 në -14 gradë celcius.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare me shpejtësi prej 25 km. H nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzi deri 2 ballë.