Rrëzohet avioni ushtarak amerikan, dy të vdekur

Untitled collage 26 1100x620

Një avion ushtarak amerikan është rrëzuar mëngjesin e së premtes pranë pranë Aeroportit Rajonal Montgomery në Alabama.

Autoritetet raportojnë se dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e aksidentit.

Forcat Ajrore deklaruan se avioni u rrëzua rreth orës 5:30 pas mëngjesit. Ai u ngrit në fluturim nga Misisipi dhe po shkonte në Tallahassee, Florida përpara se të rrëzohej ngjitur me aeroportin.