U maskuan për të marrë vaksinën jashtë radhe, herën e parë ia dolën, të dytën jo

Untitled collage 2021 02 20T185536.175 1100x620

Autoritetet në Florida ndaluan përpjekjet e dy grave të moshës 34 dhe 44 vjeçare për të marrë jashtë radhe vaksinën kundër koronavirusit, duke u hequr si të moshuara.

Gratë vajtën të maskuara në qendrën e vaksinimit dhe ishin të pajisura me kartat e Qendrës së Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, gjë që tregon se e kishin marrë dozën e parë. Por ato u pikasën nga policët, të cilët nuk i lejuan të vazhdonin më tej.

Efektivët i zbritën nga makina dhe i paralajmëruan se nëse do të bënin një tjetër tentativë për të marrë vaksinën jashtë radhe do të arrestoheshin. Madje njëri prej tyre i këshilloi që të kishin mirësinë dhe të linin të vaksinohej dikë që ka më shumë nevojë.

  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Rama, zgjedhje populiste me zonjat në krye të listave
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Gratë kryesuese të listave, pjesë e "show"-t të Ramës
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Ditët në vazhdim do të analizojmë emrat e rinj
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Rama, Basha dhe Kryemadhi, liderë të konsumuar
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Aleanca për Ndryshim nuk paska shumë ndryshime
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Dervishi: PD po paguan faturën e lënies së mandateve