Basha: Shqipëria ka mbetur në vendnumëro me Ramën

22 TETOR 2020 BASHA ME GAZETARET frame 31451 1100x620

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një videomesazh të publikuar në Facebook.

Përmes tij, Basha thotë se në 8 vite të qeverisjes Rama, “vendi ka ngecur keq në baltë dhe në vendnumëro”.

Sipas kryedemokratit, gjithçka do të ndryshojë më 25 prill, dhe vendi do të vihet sërish në lëvizje.

“8 vjet që vendi ka ngecur keq në baltë. 8 vite në vendnumëro për shkak të Ramës. Më 25 Prill vendi do të vihet sërish në lëvizje. Më 25 Prill do të fitojë Shqipëria!”, shprehet Basha.