COVID-19, shuhet regjisori korçar Naum Tërova

Terova 1100x620

Ndërron jetë nga Covid 19 aktori dhe regjisori i njohur korçar Naum Tërova. Mësohet se artisti ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme.

Ai ishte i shtruar prej disa ditësh gjendje të rëndë në pavijonin e pneumologjisë pranë spitalit Korçë ku trajtohen personat me Covid-19.

Ai është babai i nënkryetares së bashkisë Korçë, Benila Tërova.