Mira Meksi vuan nga një sëmundjë e rëndë, familjarët apel për vaksinim

mira meksi 1100x620

Shkrimtarja e njohur shqiptare, Mira Meksi vuan nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e kanë konfirmuar për A2 CNN familjarë të shkrimtares, të cilët kërkojnë sensibilizimin e institucioneve për vaksinimin e saj.

Përveç sëmundjes, ajo ndihet e rrezikuar edhe nga pandemia e Covid-19, prandaj kërkojnë ndihmën e institucioneve shëndetësore që të vaksinohet, pasi është kusht, që ajo të kurohet jashtë vendit.

Prej disa javësh në vendin tonë ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit, së pari për personelin shëndetësor dhe të moshuarit. Ndërkohë të dielën nisi vaksinimi për personalitetet mbi 80 vjeç.