Shorti i Europa League, Milani sfidon Manchester United për një vend në çerekfinale

KR MILAN MANCHESTER UNITED SHORTI EUROPA LEAGUE frame 373 1100x620

Sfida entuziazmuese, që erdhën si rrjedhojë e një shorti të vështirë në Europa League. Goglat vendosën që në fazën e 1/8-ave, Milani do të sfidojë Manchester United, që cilësohet si një prej skuadrave favorite për ta fituar trofeun.

Avantazhi i vetëm i “Djallit”, duket fakti që ndeshjen e parë do ta luajë në Old Trafford, më 11 mars, ndërsa takimin e kthimit e ka në San Siro më datë 18 mars.

Në takimet e tjera, Roma sfidon Shakhtar, ndërsa përballje interesante janë edhe Olimpiakos-Arsenal, Dinamo Zagreb-Totenham dhe Slavia Pragë-Rejnxhërs.