Shqetësim te Barca, Koeman ndërpret konferencën, i del gjak nga hunda

Koeman gjak 1100x620

Sikur mos të mjaftoi rezultatet zhgënjyese, tani Barcelonën po e shqetëson edhe gjendja shëndetësore e trajnerit të tij, Ronald Koeman.

Gjendja shëndetësore e holandezit duket sikur nuk është më e mira e mundshme, dhe ketë e tregoi edhe në konferencën për shtyp të sotme, që u ndërpre për shkak të një derdhje gjaku të papritur nga hunda e 57-vjeçarit.  

Shqetësimi vjen nga fakti që nuk është një episod, edhe pse i pakëndshëm. Një ngjarje e tillë në konferencë për shtyp i kishte ndodhur atij edhe në 30 janar.

Koeman ka pësuar një ndërhyrje në zemër, dhe mendohet që ilaçet që po merr në fazën e rehabilitimit i shkaktojnë edhe momente të tilla të sikletshme.