Kur përplasen 75 milionë euro

Momenti kur një superjaht me vlerë 75 milionë euro është përplasur në një liman të vogël në Karaibe u filmua nga të pranishmit. Jahti 72 metra i gjatë, që i përket miliarderit Hans Peter Wild, pësoi dëmtime të shumta, pasi nuk u ankorua si duhej për shkak të një keqfunksionimi kompjuterik. Wild vlerësohet sipas “Forbes” të ketë një pasuri prej 2 miliardë eurosh. Mjeti luksoz ishte duke u përpjekur të ankorohej në Simpson Bay, në ishujt St. Marten, kur pësoi aksidentin në fjalë.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte