Chelsea dhe United ndahen në paqe, City gjithnjë e më larg

Publikuar më: 28/2/2021, ora 19:27
Untitled collage 2021 02 28T192629.401 1024x576

Chelsea dhe United ndahen në paqe, City gjithnjë e më larg

Publikuar më: 28/2/2021, ora 19:27

Chelsea dhe Manchester United janë ndarë në paqe 0-0 në takimin e radhës përballë njëri-tjetrit në Premier League.

Ndonëse një ndeshje e shumë luftuar dhe e shumëpritur nga tifozët e lojës më të dashur me top, ky takim përfundoi me rrjeta të paprekura.

Ekipet lanë pak hapësira në fushën e lojë dhe rastet për shënim ishin të pakta, por duhet theksuar se të dyja vinin të lodhura pas përballjeve në që kishin në mesjavë në arenën ndërkombëtare.

Ky barazim, megjithatë nuk i shërben asnjë prej ekipeve, duke bërë që Manchester City të vijojë i pashqetësuar rrugën drejt titullit kampion të Premier League.