Napoli rikthehet në garë për Europën, të dy shqiptarët në fushë

Publikuar më: 28/2/2021, ora 20:02
33cf5e269b26bf9a04f51435e72a7a3ao2 1024x569

Napoli rikthehet në garë për Europën, të dy shqiptarët në fushë

Publikuar më: 28/2/2021, ora 20:02

Napoli ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshje e javës së 23 të Serie A përballë Beneventos së Pipo Inzaghi.

Mertens në të 34-ën dhe Politano në të 66-ën ishin ata që i dhanë 3 pikët e radhës ekipit të Gatusos, i cili tashmë është rikthyer në garën për një vend në kupat e Europës për vitin e ardhshëm.

Të dy shqiptarët e Napolit dhanë kontributin e tyre në këtë ndeshje, ku Amir Rrahmani luajti si titullar ndërsa kapiteni i Kombëtares, Elsed Hysaj hyri si zëvendësues disa minuta përpara fundit të takimit.