Aksident në kryqëzimin e Cërrikut, trajleri shtyp biçikletën, arrestohet autori

Publikuar më: 3/3/2021, ora 15:11
trajleriii 1024x576

Aksident në kryqëzimin e Cërrikut, trajleri shtyp biçikletën, arrestohet autori

Publikuar më: 3/3/2021, ora 15:11

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Elbasan- Librazhd në vendin e quajtur Kryqëzimi i Cerrikut.

Një trail (bot) ka përplasur një person që udhëtonte me biçikletë duke i shkaktuar lëndime të mëdha. I aksidentuari u dërgua menjëherë në spitalin e Elbasanit për ndihmë mjekësore, por ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e aksidentit, ndërkohë që drejtuesi i trailerit është ndaluar dhe arrestuar në tentativë për t’u larguar, në hyrje të autostradës.