Partizani ndalet në Fier, Tirana pa probleme me Bylisin

Partizani ndalet në Fier Tirana pa probleme me Bylisin 1100x620

Partizani nuk mori dot më shumë se një barazim në Fier, duke mos barazuar dot Vllazninë në renditjen e Kategorisë Superiore. Të kuqtë e mbyllën ndeshjen në 1-1, pasi ishin duke humbur. Në të 14-n, Hakaj i dha epërsinë Apolonisë duke shënuar një autogol në portën e tij. Për Partizanin pika u shpëtua nga Lucas, i cili barazoi në të 76-n.

Në kryeqytet, Tirana mundi pa shumë shqetësime Bylisin, duke u ngjitur në renditje, por gjithsesi ende larg zonës së kualifikimit për në kompeticionet europiane. Behiratche në fund të pjesës së parë dhe Ismajlgeci në të 75-n shënuan dy golat e fitores 2-0 për bardheblutë. Më vonë, gjatë ditës, Kukësi pret Laçin, ndërsa Vllaznia kryesuese viziton Teutën në Durrës.