Dëmtimi horror, lojtarit i hapet vrimë në kokë

Ishte një ndeshje si gjithë të tjerat në kategorinë e dytë angleze, ajo e mbrëmjes së të mërkurës mes Stoke dhe Swansea.

Por fotot e dëmtimit horror të mbrojtësit të vendasve Danny Batth shkaktuan reagime të shumta. Pas një dyluftimi në ajër me sulmuesin Andre Ayew, atij iu hap një vrimë në kokë që e detyroi të largohej nga loja në fund të pjesës së parë.

Në momentin e përplasjes Batth u mbush me gjak në fytyrë dhe pas mjekimit u kuptua qartë që do të kishte nevojë për qepje.