United barazon sërish, “djajtë e kuq” dorëzohen për titullin në Premier League

3005373 61663188 2560 1440 1100x620

Tashmë janë 4 barazime në 5 ndeshjet e fundit. Manchester United duket se është dorëzuar në garën për titull në Angli, atje ku Manchester Siti fluturon në krye të klasifikimit javë pas jave.

“Djajtë e kuq” gabuan në një tjetër përballje, ndërsa nuk arritën të fitojnë as përballë Crystal Palace, ndeshje që përfundoi në barazim pa gola.

11 javë nga fundi i Premier League, City e sheh veten plot 14 pikë larg vendit të dytë, dhe vetëm një tragjedi mund t’ia heq këtë sezon titullin nga duart.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 42 raste të reja nga 2707 testime
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitalet COVID po trajtohen 88 pacientë, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar