Nga Genc Pollo te Luciano Boçi, 11 ish-deputetët e PD-së që nuk rikandidohen

selia e pd 1100x620

Në listat paraprake të kandidatëve të Partisë Demokratike mungojnë 11 emra të ish-deputetëve të zgjedhur në vitin 2017.

Midis emrave që mungojnë është emri i Genc Pollos dhe i Luciano Boçit.

11 ish-deputetët që nuk rikandidohen nga PD:

Romeo Gurakuqi

Lorenc Luka

Halim Kosova

Xhemal Gjunkshi

Florion Mima

Endri Hasa

Luciano Boci

Genc Pollo

Hekuran Hoxhalli

Klevis Balliu

Andon Frrokaj.