Zbardhet lista e kandidatëve të PD-së në zgjedhjet e 25 prillit

Partia Demokratike ka depozituar listën me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit në KQZ, disa minuta pas mesnatës.

Lista e Tiranës kryesohet nga kreu i partisë Lulzim Basha, ndërkohë që janë dhe disa nga figurat kryesore të PD-së, si Sali Berisha, Jorida Tabaku apo Albana Vokshi. Nuk mungojnë në të as emrat e aleatëve.

  • LAJMI I FUNDIT | PD drejt 13 qershorit - Absolut 4
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Çlirim Gjata, Genti Malko, Lutfi Dervishi, Ilir Kalemaj
  • LAJMI I FUNDIT | PD drejt 13 qershorit - Absolut 4