Fantazisti që braktisi Zvicrën për Shqipërinë

bajrami 600x338

Nedin Bajrami ka vendosur që të luajë për kombëtaren e Shqipërisë.

Fantazisti i Empolit ka qenë pjesë e Zvicrës deri në kombëtaren U-21, por nga sot do të mund të grumbullohet me kuqezinjtë.

22-vjeçari ka lindur në Maqedoninë e Veriut dhe ka qenë dëshira e trajnerit të përfaqësueses Edy Reja, për ta pasur mesfushorin në kombëtare.