Të shtëna me armë zjarri në Vlorë

policia vlore 600x338

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e së martës në Vlorë.

Ngjarja është regjistruar pranë shkollës “24 Maji”, përpara një lokali.

Informacionet e para flasin për një grindje mes disa personave.

Nuk raportohet për të lënduar.

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.03.2021, rreth orës 18:56, pranë shkolles “24 Maji”, Vlorë, pas një konflikti të çastit, dyshohet se është qëlluar një herë në ajër me armë zjarri.

Nga verifikimet e deritanishme të bëra nga shërbimet e Policisë, nuk ka persona të dëmtuar.

Shërbimet e Policisë po krehin zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit që ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.