Liverpool nuk e njeh fjalën “krizë” në Champions

Edhe pse në kampionat ka regjistruar 6 humbje radhazi në “Anfield”, Liverpool shndërrohet kur luan në Champions League.

Ekipi i Jurgen Klopp mundi sërish pastër gjermanët e Leipzig 2-0, në ndeshjen e zhvilluar në Budapest të Hungarisë, për një rezultat të përgjithshëm 4-0.

Salah dhe Mane shënuan golat për “The Reds” në minutat e 71 dhe 74 të ndeshjes, duke mos e vënë asnjëherë në pikëpyetje kualifikimin për në çerekfinalet e Champions.

Çerekfinalistja tjetër që doli nga mbrëmja e sotme ishte PSG, që barazoi 1-1 me Barcelonën, pasi kishte fituar 4-1 në Spanjë.