Qafë Thanë, rikthehen reshjet e dëborës

Qafe Thane 1100x620

Rikthehen reshjet e dëborës. Këtë mbrëmje në Qafën e Thanës janë rikthyer reshjet e dëborës ndërkohë që nuk paraqiten probleme në qarkullimin normal të automjeteve.

Borëpastrueset janë në terren për të bërë të mundur pastrimin e aksit kryesor Qafë Thanë Pogradec.

Ndërkohë që policia e qarkullimit rrugor bën apel drejtuesve të mjeteve për kujdes të shtuar dhe lëvizje me shpejtësi të reduktuar.