Nga çiraku i një hidrauliku në milioner, si i fiton paratë Conor McGregor?

Të etiketosh Conor McGregor thjesht si një yll i UFC, do të ishte e gabuar. Irlandezi tashmë e ka kaluar botën e sportit, duke i hyrë praktikisht botës së biznesit, si një sipërmarrës me shumë iniciativë.

Pasi punoi për ca kohë kur ishte i ri si çiraku i një hidrauliku, “The Notrious” arriti majat më të larta të sportit të arteve marciale mikse, MMA, dhe e shfrytëzoi më së miri atë për të siguruar të ardhura marramendëse edhe jashtë oktagonit.

Këtë javë, në mediat britanike u raportua se McGregor do të shesë aksionet që i kanë mbetur te kompania e prodhimit të uiskit, Proper Tëelve, për 112 milionë paund, duke dyfishuar pasurinë e tij, që vlerësohet të jetë rreth 200 milionë paund.

Por si ka arritur McGregor të rrisë kapitalin e tij jashtë UFC-së?

Shfletoni galerinë e mësipërme për ta mësuar.