Kallëzimi kundër zyrtarëve, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit depoziton prova të reja

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit depozitoi sot prova mbështetëse për kallëzimin e bërë në nëntor 2020 kundër Edi Ramës, Erion Veliajt, Arbjan Maznikut, Milva Ikonomit, Arben Ahmetajt dhe gjithë Komisionit të Ekonomisë.

Kallëzimi lidhej me miratimin e huasë 36 mln euro nga buxheti me qëllim ndërtimin e teatrit të ri.

Artistët kallëzuan zyrtarët për “korrupsion” dhe “shpërdorim të detyrës”. Mes provave të depozituara ishte dhe procesverbali i mbledhjes së Komisionit dhe tabelat e buxhetit.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 71 pacientë në spitale, 7 në terapi intensive, asnjë në intubim
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste