Vllaznia largon trajnerin Brdaric

KR VLLAZNIA BRDARIC DHE ALBAN XHAFERRI vllaznia koronavirusi 1100x620

Thomas Brdaric nuk do të jetë më trajneri i Vllaznisë.

Pas humbjes së sotme me Bylisin dhe ecurisë zhgënjyese të muajve të fundit, me vetëm 1 fitore në 9 ndeshjet e fundit, gjermani nuk do të jetë më trajner i shkodranëve.

Nga klubi ende nuk e konfirmojnë, por vendimi duket se është marrë.

Pritet që skuadra t’i besohet Elvis Plorit, i cili ishte në detyrën e zv/trajnerit të Vllaznisë.