Spektakël në Serinë B, gol i pabesueshëm nga 70 metra

Inkedcastagnetti LI 1100x620

Michele Castagnetti, futbollist i Cremonese në Serinë B italiane, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga një distancë rreth 70 metra.

Mesfushori italian goditi fort me të majtën, pasi topi i goditur fort nga portieri kundërshtar u përplas një herë në tokë.

Castagnetti goditi me bindje drejt portës dhe topi përfundoi drejt e në rrjetë.

“Goditje të tilla i punoj në stërvitje”, tha mesfushori pas ndeshjes.

  • LAJMI I FUNDIT | PD drejt 13 qershorit - Absolut 4
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar: Çlirim Gjata, Genti Malko, Lutfi Dervishi, Ilir Kalemaj
  • LAJMI I FUNDIT | PD drejt 13 qershorit - Absolut 4