Koronavirusi iu merr jetën 1 milionë personave në Europë

koronavirusi 1100x620

Agjencia e lajmeve Reuters raporton se numri i viktimave nga koronavirusi në Europë që nga nisja e pandemisë ka shkuar në mbi 1 milionë.

Kontinenti i Vjetër që numëron 51 vende numëron rreth 35.5% të viktimave në botë dhe 30.5% të të infektuarve.

Sipas Reuters, që nga nisja e pandemisë në Europë kanë humbur jetën 1.000.062 persona ndërsa të infektuarit janë mbi 37 milionë.