Real Madrid fitore të lehtë ndaj Celta, shkëlqen Benzema

29249fbcc1ff75b2bc06552116673a19o2 1100x620

Reali Madrid ka fituar me rezultatin 1-3 transfertën delikate përballë Celta Vigo, duke marrë përkohësisht vendin e dytë në renditje.

Francezi Benzema tregoi një formë shumë të mirë në këtë ndeshje pasi shënoi dy gola dhe dha asist në golin e tretë që u realizua nga Asensio.

Gara për titullin e La Liga tashmë mund të konsiderohet e hapur pasi kryesuesit e Atletico Madrid ndodhen vetëm 3 pikë larg ndjekësve.