Grida Duma çon në gjykatë Erion Veliajn, e akuzon për shpifje

Publikuar më: 24/3/2021, ora 12:24
grida 1 1024x576

Grida Duma çon në gjykatë Erion Veliajn, e akuzon për shpifje

Publikuar më: 24/3/2021, ora 12:24

Kandidatja e Partisë Demokratike në Kavajë për zgjedhjet e 25 prillit, Grida Duma, ka paditur për shpifje kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn.

Padia ka të bëjë me reagimin e Veliaj, pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike ndaj tij për lidhje me mafien italiane.

“Në reagimin e tij mbas deklaratës zyrtare të Partisë Demokratike, i akuzuari Erion Veliaj nuk paraqiti asnjë argument për të vërtetuar të kundërtën e deklarimeve të personave të përgjuar nga Antimafia Italiane, të cilët e implikojnë atë drejtëpërsëdrejti, por zgjodhi të sulmojë në mënyrën më të ulët znj. Grida Duma duke hedhur akuza të pabaza dhe totalisht të pavërteta”, thuhet ndër të tjera në padi.

Më tej, theksohet se Veliaj e ka quajtur Grida Dumën “trafikante apartamentesh”. “E vetmja gjë e paverifikuar për ne mbetet se si Grida Duma u bë investitore pallatesh vite më parë, duke përfunduar në gjyqe për mashtrime dhe duke lënë burgjeve partnerët e saj në biznes”, ka thënë në atë kohë Veliaj, sipas padisë së Dumës.