Zhvillohet në Hagë seanca e radhës për Thaçin dhe ish-luftëtarët e tjerë të UÇK-së

MB THCI frame 330 1100x620

Hashim Thaçi dhe ish-anëtarët e tjerë të UÇK-së dalin sot para Gjykatës në Hagë.

Konferenca për ecurinë e çështjes së Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, do të mbahet në orën 11:00, teksa kjo datë korrespondon me përvjetorin e 22-të të nisjes së bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë.

Seanca e kaluar ndaj ish-krerëve të UÇK-së u mbajt më 16 shkurt ku avokatët kërkuan me tepër kohë për t’u njohur me akuzat.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 71 pacientë në spitale, 7 në terapi intensive, asnjë në intubim
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste