Fillon vaksinimi me Sputnik V në “Air Albania”

Ka nisur ditën e sotme vaksinimi me vaksinën ruse Sputnik V, në stadiumin “Air Albania”.

Me Sputnik V do të vijojë vaksinimi i të moshuarve mbi 80 vjeç.

Ndërsa mësuesit dhe pedagogët po marrin vaksinën e AstraZeneca.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 71 pacientë në spitale, 7 në terapi intensive, asnjë në intubim
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste