Prezantojnë kandidatët, republikanët dhe Lëvizja Ndryshe në fushatë me mbështetësit

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka zhvilluar takime me elektoratin e tij në zonën e Kamzës në Tirane, ku ka nënvizuar se vendi ndodhet në një gjendje kritike si pasojë e keqqeverisjes së socialistëve.

Sakaq, Jozefina Topalli ka prezantuar kandidaten e Lëvizjes për Ndryshim në Elbasan, nga ky qytet Topalli, u shpreh e keq ardhur se në PD-në e tanishme ka shume pak demokratë, ndërsa shpresën për vendin e shikon te largimi i Ramës, Bashës dhe Kryemadhit.