Arrestohet në Janinë shqiptari me 8 kg heroinë dhe 13 kg kanabis

heroine 1 1100x620

Policia greke ka arrestuar një shqiptar të moshës 48 vjeç, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

48-vjeçari i arrestuar është kapur nga policia greke në Janinë, duke transportuar 8 kg heroinë dhe 13 kg kanabis. Gjithashtu nga policia ka shpallur në kërkim një tjetër shtetas shqiptar, i cili rezulton pronar i mjetit ku u kap sasia e narkotikëve