Fitoi “pole position”, shikoni çfarë i bën Verstappen ish-pilotit të F1

verstappen coulthard 600x337

Max Verstappen fitoi “pole position” në Çmimin e Madh të Bahreinit dhe arritjen e tij ia dedikoi ish-pilotit të Red Bullit, David Coulthard, i cili sot mbushi 50 vjeç.

23-vjeçari holandez, i cili ishte më i shpejti edhe në 3 sesionet e provave të lira, u intervistua pas përfundimit të provave zyrtare nga skocezi Coulthard.

Pasi i uroi ditëlindjen, Verstappen i solli një tortë me çokollatë ish-pilotit, të cilën ia ngjeshi në fytyrë dhe u largua me vrap.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 humbje jete në 24 orët e fundit nga Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 91 raste të reja nga 1762 testime të kryera
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Po trajtohen 111 pacientë, 17 në terapi intensive, 6 të intubuar