Të shtëna në Virginia Beach, dy të vdekur dhe 8 plagosur

virginia beach 1100x620

Dy njerëz kanë vdekur dhe të paktën tetë janë plagosur pas të shtënave të shumta afër bregut të oqeanit në Virginia Beach, njoftoi policia vendase të shtunën.

Sipas shefit të Policisë së Virxhinias Paul Neudigate të shtënat e tjera erdhën nga një bllok afër 20 Street dhe Pacific Avenue, ndërsa policia po hetonte skenën e parë të krimit. Ai tha se një individ duke u përballur me një oficer policie uniforme të Virginia Beach. Oficeri qëlloi dhe vrau personin në atë që shefi e përshkroi si “të shtënat e ndërhyrjes policore”.

Një person i dytë u vra në një incident të veçuar aty afër, tha Neudigate. Ai tha se policia ishte ende duke u përpjekur për të përcaktuar se çfarë ndodhi, por nuk besonte se kishte të bënte me dy të shtënat e para.

Përveç të shtënave, një oficer policie i Virginia Beach u dërgua gjithashtu në një spital lokal me dëmtime jo-kërcënuese për jetën pasi u godit nga një makinë.

“Ajo që mund të shihni është se kemi një incident shumë kaotik, një natë shumë kaotike në Plazh. Shumë skena të ndryshme krimi,” tha Neudigate, i cili shtoi se për këtë ngjarje ishin ndaluar disa persona.

Gjatë konferencës, policia nuk dha ndonjë motiv për të shtënat, ndërsa më herët në një postim në Twitter policia tha, disa nga viktimat kishin dëmtime të mundshme kërcënuese për jetën.