Momenti kur zjarrfikësi kap pitonin që nxirrte kokën në WC

Një zjarrfikës në Tajlandë është xhiruar në momentin kur kap një piton në WC-në e një banese.

Zjarrfikësi ishte thirrur nga një person, i cili e kishte vënë re gjarprin kur ishte ulur. Pasi i hodhi detergjent për ta larguar, por pa sukses, burri vendosi që të thërrasë zjarrfikësit.

Videoja tregon zjarrfikësin që shtrihet në dyshemenë e tualetit dhe afrohet shumë ngadalë në WC, për të mos e trembur pitonin. Me një lëvizje të rrufeshme, ai arrin ta kapë pitonin me njërën dorë.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 71 pacientë në spitale, 7 në terapi intensive, asnjë në intubim
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste