Ndeshja me San Marinon, Berisha në stol, Hysaj gradohet kapiten

Elseid Hysaj  1100x620

Prezenca e Elseid Hysajt në konferencën për shtyp, si kapiten në ndeshjen me San Marinon, konfirmoi rikthimin e Thomas Strakoshës në portë.

Luksi që Shqipëria ka mes shtyllave bën që Edy Reja të përdorë rrotacionin, duke ulur në stol Berishën.

Mes dëmtimeve dhe pezullimeve, trajneri ka 23 lojtarë aktivë për ndeshjen e tretë kualifikuese dhe tashmë vështirësia e zgjedhjes lidhet me formën fizike të futbollistëve.