Rama prezanton hyrjen e re të Tiranës

hyrja tirana rama 600x338

Kryeministri Edi Rama postoi në Facebook një video me pamje nga lart të hyrjes së Tiranës.

“Pas hapjes së tunelit Nr.4 që ndikoi në lehtësimin e qarkullimit të mjeteve, së shpejti do të bëhet edhe hapja e tunelit Nr.3 i cili do të lehtësojë qarkullimin e automjeteve nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit dhe krijojë kushtet për përshpejtimin e ndërtimit të tuneleve të tjera në proces”, shkroi Rama bashkangjitur videos.

🔴 LIVE Hyrja e Re e Tiranës

🔴 LIVE Hyrja e Re e Tiranës*Pas hapjes së tunelit Nr.4️⃣ që ndikoi në lehtësimin e qarkullimit të mjeteve, së shpejti do të bëhet edhe hapja e tunelit Nr.3️⃣ i cili do të lehtësojë qarkullimin e automjeteve nga Durrësi në drejtim të zonës së Astirit dhe krijojë kushtet për përshpejtimin e ndërtimit të tuneleve të tjera në proces✅#ShqipëriaeArdhmjaJonë⭐#SkaKohëPërPushim🏃🏻‍♂️

Posted by Edi Rama on Tuesday, March 30, 2021