Kosova shënon një gol spektakolar në Spanjë, por del pa pikë nga Sevilla

Publikuar më: 31/3/2021, ora 22:38
72a4764345a70f9e567a93bb3e9aa3c7o2 1024x569

Kosova shënon një gol spektakolar në Spanjë, por del pa pikë nga Sevilla

Publikuar më: 31/3/2021, ora 22:38

Kosova është mundur me rezultatin 3-1 në ndeshjen e radhës së Eliminatoreve për Botërorin 2022 përballë vendasve të Spanjës.

Ndonëse me një diferencë shumë të madhe mes emrave që ishin në fushë, Kosova zhvilloi një ndeshje të madhe dhe nuk u tregua aspak inferiore ndaj ish kampionëve të botës.

Ndeshja u zhbllokua nga Olmo në minutën e 34 të takimit me një goditje shumë të bukur nga jashtë zonës. Dy minuta më vonë rezultati dyfishohet për vendasit nga Pedro.

Kosova tentoi të reagonte por përpjekjet e saj ishin të vogla. Në minutën e 70, një daljen e gabuar e portierit vendas solli dhe golin për ekipin e Dardanëve me Halimin, i cili shënoi një gol spektakolar nga mbi 40 metra.

Vendasit u hodhën në sulm dhe në të 75 Moreno vulosi rezultatin përfundimtar të takimit 3-1.

Pas kësaj humbje, Kosova renditet në vend të fundit në grup pa asnjë pikë.