Publikohen pamjet e momentit të tmerrshëm kur avioni përplaset në det

Publikuar më: 31/3/2021, ora 17:08
Untitled collage 2021 03 31T170829.505 1024x576

Publikohen pamjet e momentit të tmerrshëm kur avioni përplaset në det

Publikuar më: 31/3/2021, ora 17:08

Dy persona kanë humbur jetën pasi një avion u rrëzua në det gjatë një feste për zbulimin e gjinisë së një foshnje në Kankun, Meksikë.

Të ftuarit po filmonin avionin ndërsa fluturonte në ajër dhe dëgjohen duke thënë  “është një vajzë”, para se të ulërisain të tmerruar ndërsa avioni përfundon në ujë.

Anëtarët e forcave të armatosura, policia, zjarrfikësit dhe mjekët nxituan për të ndihmuar në shpëtimin e pilotëve por fatkeqësisht ata nuk arritën të mbijetonin.

Agjencia e aviacionit civil në Meksiksë ka hapur një hetim për shkakun e rrëzimit të avionit të vogël, i cili merrej shpesh me qira për festa luksoze apo ceremoni martese.