Publikohet formacioni zyrtar i Kuqezinjve përballë San Marinos

Publikuar më: 31/3/2021, ora 19:24
kombetarja 1 869x579

Publikohet formacioni zyrtar i Kuqezinjve përballë San Marinos

Publikuar më: 31/3/2021, ora 19:24

Është publikuar formacioni zyrtar me të cilën Kombëtarja Shqiptare do të përballet në orën 20:45 ndaj San Marinos në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2022.

Trajneri Reja ka zgjedhur skemën 3-5-2 në këtë përballje, ku në krye të sulmit do të qëndrojnë dyshja Broja, Manaj.

Në portë tekniku italian ka zgjedhur Berishën. Në mbrojtje janë reshtuar Veseli, Ajeti, Gjimshiti, Hysaj. Mesfusha i është besuar Lenjanit, Memushajt, Ramadanit dhe Bares.