Shtohen viktimat dhe të infektuarit nga koronavirusi në Kosovë

kosova koronavirusi 1 1100x620

Ende i lartë vijon të jetë bilanci ditor i pandemisë së koronavirusit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se gjatë 24 orëve të fundit 14 persona kanë humbur jetën ndërkohë që 923 të tjerë janë infektuar me Covid-19.

Që nga nisja e pandemisë në Kosovë janë infektuar 90.430 ndërsa 1.872 kanë humbur jetën.

IKSHPK përsërit thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.

  • LAJMI I FUNDIT | Po mbahet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Aspiratën për ndryshim e mishëron sot vetëm PD, do vazhdojmë të luftojmë
  • LAJMI I FUNDIT | Nishani: Masakra elektorale e vërtetë, por ka qenë edhe dështim i joni
  • LAJMI I FUNDIT | Nishani: Baza e dëshpëruar, dështuam të realizonim ndryshimin
  • LAJMI I FUNDIT | Nishani: Zoti Basha, jep dorëheqje nga drejtimi i Partisë përpara zgjedhjeve