Barça, Laporta gati të mbajë Messi-n

messi 1100x620

Lionel Messi ka dhe tre muaj nga përfundimi i kontratës me Barcelonën, por Joan Laporta është i gatshëm të bëjë gjithçka për të mbajtur 33-vjeçarin në klub.

Ky është një nga objektivat e presidentit më të ri të klubit “blaugrana”. Laporta është dakort të ulet në tavolinë me Messin dhe të pranojë çdo kusht të tij. Ai beson se duke mbajtur argjentinasin dhe duke bërë disa blerje të mëdha, do e risjellë Barcelonën në majat e futbollit europian.

Marrëdhënia Laporta-Messi është shumë e mirë, por i mbetet “pleshtit” të vendosi se ku do dojë të përfundojë vitet e fundit të karrierës së tij: dëshiron të qëndrojë në “Camp Nou” apo të provojë një eksperiencë të re.

Të dyja palët janë në pritje të takimit javët e ardhshme, por Messi nuk do të marrë një vendim përpara përfundimit të sezonit.

  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, Sfidat për zgjedhje të lira!
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, i ftuar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi
  • LAJMI I FUNDIT | “Absolut 4”, të ftuar dhe analistët Edlira Gjoni dhe Mentor Kikia
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi shpjegon në “Absolut 4” mënyrën si duhet të votojmë në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Procesi ishte shumë kritik
  • LAJMI I FUNDIT | Celibashi: Nuk donim të vinim në diskutim kredibilitetin e këtij procesi
  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për votën e emigrantëve, Celibashi: Njëra nga palët nuk do ta pranonte
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Synojmë të marrim 5 mandate në qarkun e Beratit
  • LAJMI I FUNDIT | Blendi Klosi: Rikthimi i votës së majtë garanton mandatin e 5 në Berat